Losowy obrazek... odśwież, a zobaczysz inny!

Informacje dla rodziców dzieci uczęszczających na katechizację

W związku z zaistniałą, trudną sytuacją zagrożenia epidemią, szkoły pozostają zamknięte. Minister Edukacji zobowiązał placówki do zdalnego nauczania. Mamy świadomość trudu, jaki w tym czasie i Wy Kochani Rodzice i wasze pociechy ponosicie, za ten trud i cierpliwość dziękujemy Wam. Bardzo prosimy o współprace z placówkami oświaty, dyrekcją i nauczycielami. Musimy mieć świadomość, że dla każdego jest to ogromne wyzwanie, ale razem, solidarnie w duchu miłości jesteśmy w stanie sobie poradzić!

Jeśli chodzi o nauczanie religii:

  • Wszelkie informacje o tematach lekcji, zadaniach i ćwiczeniach umieszczane będą na stronie szkoły w odpowiednich zakładkach.
  • Realizowana będzie podstawa programowa a mówiąc prościej realizować będziemy kolejne tematy z podręczników (klasy starsze mają bardzo przejrzyście opisaną każdą jednostkę lekcyjną w podręcznikach a młodsze głównie oparte lekcje na ćwiczeniach z krótkim opisem) mamy świadomość ilości materiałów jakie dzieci będą musiały przerobić z różnych przedmiotów dlatego postaramy się żeby było z religii minimum.
  • Nauka w szkole to nie tylko wiedza, ale także wychowanie! Katecheza ma też spełniać takie zadanie. Dlatego bardzo prosimy skoro pozostajemy w domu, nie możemy pójść do szkoły do kościoła to niech nasze domy staną się kościołami domowymi. Prosimy żeby zwłaszcza w czasie zagrożenia chorobą nie brakło nadziei podpieranej modlitwą! Zachęcamy do wspólnej Eucharystii niedzielnej przed TV, piątkowej Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali a o 20.30 modlitwie różańcowej. Niech te formy nie tylko uczą treści ale i postawy jedności, solidarności i miłości a nade wszystko wiary w odwrócenie epidemii.
  • KLASY III przygotowujące się do pierwszej Komunii powtarzają Mały Katechizm i uczą się o spowiedzi a także samej formuły spowiedzi.
  • KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA zachęcamy wieczorami do poczytania NOTATNIKA BIERZMOWANIA, zwłaszcza pytań i odpowiedzi umieszczonych z tyłu tego notatnika.
Udostępnij ten post:

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Zmień to i dodaj własny.

Zaloguj się, by móc komentować.