Losowy obrazek... odśwież, a zobaczysz inny!

Ogłoszenia parafialne

I NIEDZIELA ADWENTU – (03. 12. 2023)
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Rozpoczęliśmy Adwent czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Dziękujemy za posługę i wspólną modlitwę z naszą wspólnotą Ks. Krzysztofowi. Zapraszamy na roraty codziennie na godzinę 17.00 a dzieci zachęcamy do licznego udziału. Niech przynoszone przez nie lampiony i nasze wołanie MARANATHA – PRZYJDŹ PANIE JEZU będzie zaproszeniem Jezusa do naszych serc i rodzin. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania, aby z czystym sercem oczekiwać Narodzin Pana Jezusa. Dziękuje pani Ani za wykonanie dekoracji adwentowej. Przed błogosławieństwem poświęcimy świece na Wigilijny Stół, które będzie można nabyć u pań z Caritasu. Po wigilijnej wieczerzy zachęcamy aby te świece zanieść na groby naszych bliskich. Poświęcone też zostaną opłatki, które p. Organistka z p. Kościelnym wraz z życzeniami rozniosą do naszych domów. Ofiary które można będzie im składać przeznaczane będą m.in. na ich wynagrodzenie w ciągu roku.
  Roznoszenie opłatków od godziny 15:30
  Poniedziałek: Trzęsówka Koniec od nr 1 do 44
  Wtorek: Trzęsówka koło remizy + górka + Rajsiula od nr. 45 do 80 i od 179 do 191
  Środa: podpołudnie + domy koło stadionu od nr 81 do nr 123
  Czwartek: Bór+ Izdebnik od nr 124 do nr 157
  Piątek: Góra Kosowska + Koczubaj od nr 212 do nr 192
  W następnym tygodniu, Kolonia, Plac, Jamnica, Jagodnik i Ługnica. 

 1. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Św. Anny. W pierwszy czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.

 1. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszę Św. na godz. 16.00 do Ostrów Baranowskich zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Św. zostaną poświęcone i wręczone przez rodziców medaliki, które wcześniej zakupione zostały przez rodziców. W Trzęsówce w tym dniu będziemy mogli uczestniczyć w niezwykłej modlitwie jaką jest Akatyst. Do modlitwy i wysłuchania zaprasza Chór Parafialny na godz. 17.00 a później na Msze Św.

 1. W sobotę na wyjazd mikołajkowy wyjeżdżają ministranci, schola i bierzmowani. Wyjazd do Łagiewnik i Aquaparku z parkingu o godz. 8.oo.

 1. Społeczność Szkoły Podstawowej w Trzęsówce zaprasza nas na coroczny Festiwal Teatrów w dniach 08 i 10 grudnia. Wszystkie informacje dostępne są na plakatach.

 1. Dziękuje rodzinom z Trzęsówki za sprzątanie kościoła i złożenie ofiarę 350 zł. W tym tygodniu prosimy o pomoc kolejne rodziny. Bardzo serdecznie dziękujemy p. Piotrowi Gola za usługi stolarskie. Bardzo proszę o porządkowanie cmentarza, proszę aby dokładnie oddzielać chryzantemy od doniczek. Ułatwi to p. Grabarzowi wywożenie.

 2. Informujemy że uruchomiliśmy ogrzewanie w naszym Kościele. Mając na uwadze wysokie ceny gazu prosimy o dokładne zamykanie drzwi. Natomiast obecne ceny prądu powodują, że od dłuższego czasu włączamy mniejszą ilość świateł podczas Mszy i nabożeństw. Podjęliśmy decyzję o tym, że na ten moment nie będziemy organizować żadnych dodatkowych składek na ogrzewanie kościoła, ponieważ mamy na uwadze to, że macie wiele wydatków domowych i tym, że w 4tą niedzielę miesiąca jest składka inwestycyjna. Rachunki będziemy opłacać z bieżących składek. Za zrozumienie w tej kwestii i wszelakie ofiary składane na ogrzewanie z głębi serca Składamy serdeczne Bóg Zapłać!

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dziś w NIEDZIELI: Nie wystarczy być dobrym żeby wejść do nieba- co mamy czynić aby osiągnąć życie wieczne? Czy islam nas pochłonie?

INTENCJE MSZALNE

 

 1. I NIEDZIELA ADWENTU – (03. 12. 2023)
  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  OSTROWY BARANOWSKIE

  • Rozpoczęliśmy Adwent czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Zapraszamy na roraty codziennie na godzinę 17.00 do Trzęsówki a dzieci zachęcamy do licznego udziału. Niech przynoszone przez nie lampiony i nasze wołanie MARANATHA – PRZYJDŹ PANIE JEZU będzie zaproszeniem Jezusa do naszych serc i rodzin. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania, aby z czystym sercem oczekiwać Narodzin Pana Jezusa. Przed błogosławieństwem poświęcimy świece na Wigilijny Stół, które będzie można nabyć wychodząc z Kaplicy. Po wigilijnej wieczerzy zachęcamy aby te świece zanieść na groby naszych bliskich. Poświęcone też zostaną opłatki, które Radni naszej Kaplicy wraz z życzeniami rozniosą do naszych domów. Ofiary które można będzie im składać przeznaczane będą m.in. na ich wynagrodzenie w ciągu roku dla p. Organistki.

  • W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza Św. o godz. 16.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Św. zostaną poświęcone i wręczone przez rodziców medaliki, które wcześniej zakupione zostały przez rodziców. W Trzęsówce w tym dniu będziemy mogli uczestniczyć w niezwykłej modlitwie jaką jest Akatyst. Do modlitwy i wysłuchania zaprasza Chór Parafialny na godz. 17.00 a później na Msze Św.

  • Informujemy że od piątku uruchomiliśmy ogrzewanie w naszym Kościele. Mając na uwadze wysokie ceny gazu prosimy o dokładne zamykanie drzwi. Podjęliśmy decyzję o tym, że na ten moment nie będziemy organizować żadnych dodatkowych składek na ogrzewanie kościoła, ponieważ mamy na uwadze to, że macie wiele wydatków domowych i tym, że w 4tą niedzielę miesiąca jest składka inwestycyjna. Rachunki będziemy opłacać z bieżących składek. Za zrozumienie w tej kwestii i wszelakie ofiary składane na ogrzewanie z głębi serca Składamy serdeczne Bóg Zapłać!

INTENCJE MSZALNE

Udostępnij ten post: