Losowy obrazek... odśwież, a zobaczysz inny!

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

W czwartek (3 VI) wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o 8.00, 11.00, 15.00. Uroczysta suma o 11.00, po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy.

Prosimy o przygotowanie feretronów i figur na procesje. Prosimy dzieci do sypania kwiatów. Prosimy, aby figurę świętego Jana Pawła II na procesję wzięli kandydaci do Bierzmowania. Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Trzęsówki i Jagodnika prosimy o zorganizowanie parkingu przy plebanii i przy cmentarzu oraz jak co roku prosimy o pomoc w czasie oktawy. W tym roku idziemy w procesji wokół starego i nowego kościoła. Do przygotowania jednego ołtarza jak w latach ubiegłych prosimy po 10 numerów.
Kolejność ołtarzy:
– przy drzwiach starego kościoła (dlatego prosimy samochody zostawiać na parkingu przed plebanią i przed cmentarzem – prosimy Strażaków, aby to zorganizowali);
– na ołtarzu polowym;
– przy krzyżu misyjnym;
– pomiędzy nowym kościołem i szkołą.
Od piątku oktawa Bożego Ciała – serdecznie zapraszamy wszystkich na codzienne procesje. W niedzielę procesja po sumie.

OSTROWY BARANOWSKIE

Msza św. o 9.30, a po niej procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy oraz feretronów i figur. Prosimy również dzieci do sypania kwiatów. Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej prosimy o asystę podczas procesji i o wystawienie pocztu sztandarowego. W piątek i sobotę oktawa o 17.00.

Udostępnij ten post:

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Zmień to i dodaj własny.

Zaloguj się, by móc komentować.