Losowy obrazek... odśwież, a zobaczysz inny!

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

W czwartek (11 VI) wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

Msze św. o 8.00, 10.30, 12.30 – KOMUNIA ŚW. i 15.00. Uroczysta suma o 10.30, po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie feretronów i figur na procesje. Prosimy dzieci do sypania kwiatów. Prosimy, aby figurę świętego Jana Pawła II na procesję wzięli kandydaci do Bierzmowania. Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Trzęsówki i Jagodnika prosimy o asystę podczas procesji i  wystawienie pocztów sztandarowych, oraz jak co roku prosimy o pomoc w czasie oktawy. W tym roku idziemy w procesji wokół starego i nowego kościoła. Do przygotowania jednego ołtarza jak w latach ubiegłych prosimy po 10 numerów.

Kolejność ołtarzy:

  • pod Krzyżem
  • na Parkingu (dlatego prosimy samochody zostawiać na parkingu przed plebanią i przed cmentarzem – prosimy Strażaków, aby to zorganizowali)
  • na ołtarzu polowym
  • pomiędzy kościołem i szkołą.

Od piątku oktawa Bożego Ciała – serdecznie zapraszamy wszystkich na codzienne procesje. W niedzielę procesja po sumie.

OSTROWY BARANOWSKIE

Msza św. o 9.00, a po niej procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, oraz feretronów i figur. Prosimy również dzieci do sypania kwiatów. Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej prosimy o asystę podczas procesji i o wystawienie pocztu sztandarowego. W piątek i sobotę oktawa o 17.00.

Udostępnij ten post:

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Zmień to i dodaj własny.

Zaloguj się, by móc komentować.