Losowy obrazek... odśwież, a zobaczysz inny!

Święte Triduum Paschalne

Święte Triduum Paschalne - Trzęsówka 2012

Od czwartku rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne:

  • Wielki Czwartek – rozpoczęcie liturgii o 18.00. Na Adorację dla młodzieży KSM zaprasza o 21.00;
  • Wielki Piątek — Droga Krzyżowa o 14.30 w godzinie śmierci Pana Jezusa. Rozpoczęcie Liturgii o 18.00 Drogą Krzyżową. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. O 21.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja dla młodzieży prowadzona przez KSM;
  • Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów w Trzęsówce o 10.00, 10.30 i ostatnie święcenie o 11.00. W Jagodniku u Augustynów o 10.00, u Dypów o 10.15 i w Ługnicy o 11.00. Rozpoczęcie Liturgii Wielkiej Soboty o 18.30;
  • Dokładny plan całego Triduum i Adoracji wywieszony w gablocie;
  • Strażaków prosimy o wystawienie straży do Bożego Grobu. Prosimy również o wcześniejsze przygotowanie feretronów i sztandarów, aby wszystkie były niesione w procesji;
  • W Wielką Niedzielę — Rezurekcja o godz. 6.00 (starajmy się, aby procesja rezurekcyjna wokół kościoła była jak najpiękniejsza i najliczniejsza, dlatego w procesji idziemy wszyscy trzy razy wokół kościoła, a później zostawmy miejsca siedzące dla starszych i chorych). W Wielką Niedzielę nie będzie Mszy św. o 9.00 i 15.00;
  • W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o 7, 9 i 11. Na sumie o 11.00 – chrzty. Nie będzie Mszy św. o 15.00.

PLAN TRIDUUM PASCHALNEGO >>

Udostępnij ten post:

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Zmień to i dodaj własny.

Zaloguj się, by móc komentować.