Losowy obrazek... odśwież, a zobaczysz inny!

Święte Triduum Paschalne

Święte Triduum Paschalne - Trzęsówka 2012

Od czwartku rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne:

  • Wielki Czwartek – rozpoczęcie liturgii o 18.00, na specjalną Adorację dla młodzieży KSM zaprasza o 21.00,
  • Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o 14.30 w godzinie śmierci Pana Jezusa, rozpoczęcie Liturgii o 18.00 Drogą Krzyżową, w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, o 21.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja dla młodzieży prowadzona przez KSM.
  • Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów w Trzęsówce o 10.00, 10.30 i ostatnie święcenie o 11.00. W Jagodniku u Augustynów o 10.00, u Dypów o 10.15. i w Ługnicy o 11.00.
  • Rozpoczęcie Liturgii Wielkiej Soboty o 18.30.
  • Dokładny plan całego Triduum i Adoracji wywieszony w gablocie.
  • Strażaków prosimy o wystawienie straży do Bożego Grobu. Prosimy również o wcześniejsze przygotowanie feretronów i sztandarów, aby wszystkie były niesione w procesji.
  • W Wielką Niedzielę – Rezurekcja o godz. 6.00, (starajmy się, aby procesja rezurekcyjna wokół kościoła była jak najpiękniejsza i najliczniejsza, dlatego w procesji idziemy wszyscy trzy razy wokół kościoła, a później zostawmy miejsca siedzące dla starszych i chorych). W Wielką Niedzielę nie będzie Mszy św. o 9.00 i 15.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o 7,9 i 11 na sumie o 11.00 chrzty, nie będzie Mszy św. o 15.00.

OSTROWY BARANOWSKIE

Od czwartku rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne: Wielki Czwartek – rozpoczęcie liturgii o 18.00, Wielki Piątek – rozpoczęcie Liturgii o 18.00 Drogą Krzyżową, w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów o godz. 9.30 i 11.30. Rozpoczęcie liturgii Wielkiej Soboty o 18.30. Dokładny plan wywieszony w gablocie. Prosimy o przygotowanie feretronów i sztandarów, aby wszystkie były niesione w procesji. Strażaków prosimy o wystawienie straży do Bożego Grobu. W Wielką Niedzielę – Rezurekcja o godz. 8.30.

Udostępnij ten post:

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Zmień to i dodaj własny.

Zaloguj się, by móc komentować.