Losowy obrazek... odśwież, a zobaczysz inny!

Odpust w Cmolasie

Cudowny Obraz Przemienienia Pańskiego - Sanktuarium w CmolasieUroczystości Odpustowe w Cmolasie
ku czci Przemienienia Pańskiego
4-8 sierpnia 2010r.
„Bądźmy świadkami Miłości”

4.08 – Środa
18:00 – Nabożeństwo na rozpoczęcie uroczystości odpustowych.

5.08 – Czwartek
11:00 – Nabożeństwo dla matek z małymi dziećmi, LSO oraz parafii: Dzikowiec, Jadachy, Kupno, Majdan Królewski, Przecław, Raniżów, Rzochów, Spie, Wola Rusinowska.
18:00 – Nowenna ku czci Przemienienia Pańskiego oraz nabożeństwo dla matek z małymi dziećmi.
23:30 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ze świecami i błogosławieństwem dla młodzieży i starszych (prowadzi młodzież z naszego dekanatu).

6.08 – Piątek
11:00 – Nabożeństwo dla tych, którzy dźwigają różnoraki krzyż cierpienia oraz parafii: Bratkowice, Chorzelów, Dobrynin, Domatków, Górno, Huta Komorowska, Jasionka, Kamień, Krzywa Wieś-Podlesie,  Kosowy, Lipnica, Łąka, Łowisko, Mazury, Medynia Głogowska, Nienadówka, Poręby Dymarskie, Przedbórz, Pustków Osiedle i św. Józefa, Sarnów. Sokołów Młp., Stobierna, Terliczka, Trzeboś, Trzebuska, Trześń, Werynia, Wola Raniżowska, Wólka Niedźwiedzka.
Przewodniczy J. E. Ks. Bp Edward Białogłowski.
18:00 – Nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu.

7.08 – Sobota
11:00 – Nabożeństwo dla DSM, Róż różańcowych, wszystkich czcicieli Maryi oraz parafii: Budy Głogowskie, Borek Wielki, Czarna Sędziszowska, Głogów św. Trójcy i św. Józefa, Góra Ropczycka, Kamionka, Kawęczyn, Kolbuszowa św. brat Albert, Kolbuszowa Górna, Kolbuszowa Wszystkich Świętych, Kopcie, Krzątka, Mrowla, Niwiska, Sędziszów Młp., Tarnowska Wola, Trzęsówka, Widełka, Wysoka Głogowska, Zarębki.
Przewodniczy J. E. Ks. Bp Andrzej Jeż z Tarnowa
18:00 – Msza św. z kazaniem.

8.08 – Niedziela
Centralna Uroczystość

7:00 – Prymaria z kazaniem.
9:00 – Wotywa z kazaniem.
11:00 – Nabożeństwo dla świata pracy: rolników, robotników z całego regionu rzeszowskiego, parafii: Baranów Sandomierski, Skopanie, Sarnów, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Wola Baranowska, Mielec Ducha Św., MB Nieust. Pom., św. Mateusza i Trójcy Św., Nowa Dęba Matki Boskiej Częst. i Św. Krzyża oraz dekanatów: głogowskiego, kolbuszowskiego, mieleckich, raniżowskiego, ropczyckiego, rzeszowskich, sędziszowskiego, sokołowskiego, tarnobrzeskiego i trzciańskiego z udziałem parlamentarzystów, władz wojewódzkich i samorządowych oraz przyjaciół Radia „Via” i „Maryja”.
Przewodniczy J. E. Ks. Abp Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski i J. E. Ks. Bp Kazimierz Górny Ordynariusz Rzeszowski świętujący 50-lecie kapłaństwa (złoty jubileusz).

17:00 – Msza św. z kazaniem.

Codziennie o godz. 10:00 Godzinki o Przemienieniu Pańskim.

Na chwile modlitwy i spotkania z Chrystusem
w tajemnicy Jego Przemienienia
serdecznie zapraszają Duszpasterze Cmolascy

Udostępnij ten post:

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Zmień to i dodaj własny.

Zaloguj się, by móc komentować.