październik 2011- archiwa

Uroczystość Wszystkich Świętych 2011

We wtorek (1 XI) – Uroczystość Wszystkich Świętych.
Msze św. o 7:00, 11:00 i uroczysta o 14:00, a po niej procesja na cmentarz i modlitwy w intencji wszystkich zmarłych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz. 9:00.

W środę (2 XI) – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 i o 17:00.

W listopadzie codziennie o 16:30 będą wypominki i Różaniec za zmarłych, a w niedziele wypominki o 14:30, o 15:00 – Msza św. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

30 paź 2011   Komentarze (0)

85. Światowy Dzień Misyjny

Dziś Kościół obchodzi 85. Światowy Dzień Misyjny. Na Niedzielę Misyjną papież Benedykt XVI wystosował orędzie pod tytułem: „Zglobalizowany świat pilnie potrzebuje ewangelizacji”. W całym kraju zbierane będą ofiary na potrzeby misjonarzy.

W orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Misyjny papież Benedykt XVI przypomina, że październikowe obchody Światowego Dnia Misyjnego stanowią dla całego Kościoła okazję do odnowionego zaangażowania w głoszenie Ewangelii i nadania działalności duszpasterskiej głębszego rozmachu misyjnego.

„To doroczne spotkanie zachęca nas do głębszego przeżywania spotkań liturgicznych i katechetycznych, charytatywnych i kulturalnych, przez które Jezus Chrystus gromadzi nas przy stole swojego Słowa oraz Eucharystii, abyśmy mogli zakosztować daru Jego obecności, uformować się w Jego szkole i coraz bardziej świadomie żyć w zjednoczeniu z Nim, Nauczycielem i Panem” – pisze w orędziu papież. (Żródło: ekai.pl)

Orędzie Benedykta XVI na Światowy Dzień Misyjny >>

23 paź 2011   Komentarze (0)

XI Dzień Papieski

W niedzielę 9 X przeżywamy XI Dzień Papieski
– będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny Jana Pawła II.

Materiały na XI Dzień Papieski >>

8 paź 2011   Komentarze (0)