Zmarł ks. Michał Magda – werbista nasz rodak

Przyszła do nas smutna wiadomość w sobotę nad ranem 20 maja w 74 roku życia, w 51 roku życia w Zgromadzeniu Słowa Bożego i 44 roku w kapłaństwie po długiej i ciężkiej chorobie odszedł na wieczną służbę Bogu wierny kapłan, cudowny człowiek nasz rodak ks. Michał Magda długoletni wykładowca Starego Testamentu w Seminarium Duchownym w Pieniężnie, misjonarz i wykładowca w Obwodzie Królewieckim, na Białorusi i w Legii Ural.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele seminaryjnym w Pieniężnie w środę 24 maja 2023 w następującym porządku:
11:00 – Różaniec
11:30 Msza święta żałobna
Po Mszy św. Eksporta na cmentarz seminaryjny

Pogrzeb będzie w środę w Pieniężnie. To dość daleko, ale gdyby byli chętni do wyjazdu bardzo proszę o zgłoszenie się do zakrystii do godz. 13ej.

Natomiast w Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana (01. 06.czwartek) chcemy jako wspólnota parafialna dziękować Bogu za powołania z naszej parafii, w sposób szczególny chcemy dziękować za życie i powołanie naszego rodaka Ks. Michała Magdy. W czasie adoracji będziemy modlić się za jego dusze odmawiając Różaniec, a później zapraszamy na Msze Św. w Jego intencji. Msza w intencji zmarłego
będzie również sprawowana w Boże Ciało.
Wieczny odpoczynek….