kwiecień 2022- archiwa

Peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej

W piątek (22.04.2022) w naszej parafii całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z
peregrynacją figury Matki Bożej Fatimskiej.

[Czytaj dalej →]

21 kw. 2022   Komentarze (0)

Wielkanoc 2022

Wszystkim naszym Parafianom, Gościom życzę błogosławionych, pełnych ducha i radości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech fakt pustego grobu będzie dla nas źródłem nadziei w trudach codzienności.

Prawda o zwycięstwie Chrystusa nad śmiercią, prawda o Zmartwychwstaniu niech będzie dla nas wszystkich inspiracją do troski o świętość naszego życia. Klimat pokoju, przebaczenia, wyciągniętych dłoni w geście pojednania niech nie będzie tylko epizodem kilku świątecznych dni, ale stanie się udziałem całego naszego życia.

Szczególne życzenia kieruję do chorych, cierpiących, samotnych, starszych. Tej wyjątkowej grupie naszych parafian, życzę umocnienia, nadziei i głębokiego przekonania, że dźwigając krzyż cierpienia, podeszłego wieku, samotności, mają wielki udział w zbawczym planie Boga. Życzę by po latach życia doświadczali miłości każdego dnia.

Z wdzięcznością zwracam się do wszystkich Parafian, którzy wzięli czynny udział w niedawno zakończonych Rekolekcjach i Triduum Paschalnym. Wasza obecność w tym świętym czasie łaski i zbawienia jest potwierdzeniem, że chcecie, aby Bóg prowadził Was przez życie, a Wy będziecie Mu wierni na dobre i na złe. Trwajcie w zjednoczeniu z Nim i cieszcie się Jego nieskończonym miłosierdziem.

Zmartwychwstanie to cud, prawda i życie wieczne. Pozwólmy się prowadzić Zmartwychwstałemu, a Jego zwycięstwo nad złem, grzechem i szatanem stanie się także naszym udziałem.

z radosnym „ALLELUJA”

proboszcz i duszpasterze

17 kw. 2022   Komentarze (0)

Święte Triduum Paschalne

Święte Triduum Paschalne - Trzęsówka 2012

Od czwartku rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne – Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego:

• Wielki Czwartek – rozpoczęcie liturgii o 19.00, Adoracja przy ciemnicy do 22.00
  • Wielki Piątek –  od 7.00 – Adoracja w Ciemnicy, o 15.00 Droga Krzyżowa, rozpoczęcie liturgii o 19.00, po zakończonej liturgii o 20.00 Droga Krzyżowa.  Adoracja przy Grobie Pańskim do 22.00
  • Wielka Sobota  –  od 7.00 – Adoracja w Grobie Pańskim,  rozpoczęcie Liturgii Wielkiej Soboty o 19.00. (prosimy zabrać ze sobą gromnice)
    W sobotę poświęcenie pokarmów w następującym porządku:
    • 8.00 – Trzęsówka przed kościołem (o ile będzie pogoda)
    • 9.00 – Trzęsówka przed kościołem
    • 9.30 – Ługnica
    • 10.00 – Trzęsówka przed kościołem
       10.00 – Ostrowy Baranowskie
    • 10.30 – Jagodnik przed Remizą
    • 11.00 – Trzęsówka przed kościołem
    • 12.00 – Trzęsówka przed kościołem

• W Wielką Niedzielę – Msze Święte o godz. 6.00, 10.00 i  11.30.
  • W Poniedziałek Wielkanocny – Msze Św.  o  7.00, 10.00 i 11.30.

OSTROWY BARANOWSKIE

• Wielki Czwartek – rozpoczęcie liturgii o 17.00, Adoracja w ciemnicy do 20.00
  • Wielki Piątek – Adoracja przy Ciemnicy o 10.00, rozpoczęcie Liturgii o 17.00, Adoracja przy grobie do 20.00
  • Wielka Sobota – Adoracja przy Grobie od 9.30, poświęcenie pokarmów o godz. 10.00 przed kościołem.
  • Wielkanoc – Msza św. o godz. 8.00.
  • Poniedziałek Wielkanocny – Msza św. o godz. 8.30.

10 kw. 2022   Komentarze (0)