luty 2021- archiwa

Jak dobrze przeżywać Wielki Post

Wielki 40-dniowy post rozpoczynamy w środę popielcową od symbolicznego posypania głowy popiołem. Jest on symbolem kruchości i przemijalności ludzkiego życia, ale także znakiem żałoby i pokuty. Znak ten ma ogromne znaczenie dla przeżywania Wielkiego Postu. Każdy, kto posypuje głowę popiołem przyznaje przed Bogiem, że jest grzeszny i pragnie prawdziwego nawrócenia.

[Czytaj dalej →]

17 lut 2021   Komentarze (0)

Wielki Post

Trzęsówka - Wielki Post

W środę (17 II) – Środa Popielcowa – Msze św. rano o 8.00 i wieczorem o 17.00.

W tym dniu obowiązuje post ścisły: jakościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ilościowy tzn. spożywamy najwyżej trzy posiłki – w tym jeden do syta. W tych wszystkich ograniczeniach epidemii rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przygotowujemy się przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego do Świąt Wielkanocnych.

Bierzmy udział w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej jak Droga Krzyżowa w piątki o 17.00 i Gorzkie Żale w niedziele w o 15.00, pamiętając o ograniczeniach pandemii, że nasz udział w nabożeństwach jest ograniczony.

14 lut 2021   Komentarze (0)

XXIX Światowy Dzień Chorego

W czwartek (11 lutego) wspomnienie NMP z Lourdes. W tym dniu obchodzimy XXIX Światowy Dzień Chorego.

W naszej parafii Nabożeństwo dla Chorych o 10.00, od 9.30 spowiedź. Serdecznie zapraszamy wszystkich chorych, a rodziny prosimy o przywiezienie swoich najbliższych i sąsiadów. Na zakończenie Mszy św. – udzielimy sakramentu Namaszczenia Chorych.

Orędzie na XXIX Światowy Dzień Chorego >>

7 lut 2021   Komentarze (0)