marzec 2020- archiwa

Pomoc dla seniorów

Pomoc dla seniorów - plakat (PDF)

Pomoc dla seniorów – plakat (PDF)

Jeśli zdrowie Wam nie pozwala lub boicie się zarażenia koronawirusem, chętnie Wam pomożemy w zrobieniu zakupów, wykupieniu leków z apteki i dostarczeniu ich do domu, zapłaceniu rachunków, czy wysłaniu listu. Wystarczy zadzwonić na jeden z poniższych numerów:

Monika – 722 242 461, Kaziu – 609 920 760.

Jeżeli sam nie jesteś Seniorem, a znasz taką osobę i wiesz, że potrzebuje pomocy, a sam nie masz możliwości żeby pomóc zadzwoń i daj nam znać. Przekaż też tę informację komuś, kto nie wychodzi z domu, a może być mu potrzebna pomoc. Nie bądźmy obojętni, pomagajmy!

27 mar 2020   Komentarze (0)

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – duchowa adopcja

W związku z sytuacją epidemiczną zachęcamy do prywatnego sposobu podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, poprzez indywidualne odmówienie formuły przyrzeczenia.

Formuła przyrzeczenia, którą powinny odmówić osoby podejmujące duchową adopcję (poprzedzamy ją wykonaniem znaku krzyża oraz krótką modlitwą – Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu):

*Najświętsza Panno, Bogarodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci, *wiedziony pragnieniem niesienia pomocy w obronie nienarodzonych *postanawiam mocno i przyrzekam, *że od dnia 25 marca 2020 r., *w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, *biorę w duchową adopcję jedno dziecko, *którego imię jedynie Bogu jest wiadome, *aby przez 9 miesięcy, każdego dnia, modlić się o uratowanie jego życia *oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu.*Tymi modlitwami będą:
– jedna tajemnica różańca św.,
– moje dobrowolne postanowienia,
modlitwa, którą dziś po raz pierwszy odmówię:
„Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem św. Józefa, Człowieka Zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu – proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby pozostawili je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen”.

24 mar 2020   Komentarze (0)

Informacje dla rodziców dzieci uczęszczających na katechizację

W związku z zaistniałą, trudną sytuacją zagrożenia epidemią, szkoły pozostają zamknięte. Minister Edukacji zobowiązał placówki do zdalnego nauczania. Mamy świadomość trudu, jaki w tym czasie i Wy Kochani Rodzice i wasze pociechy ponosicie, za ten trud i cierpliwość dziękujemy Wam. Bardzo prosimy o współprace z placówkami oświaty, dyrekcją i nauczycielami. Musimy mieć świadomość, że dla każdego jest to ogromne wyzwanie, ale razem, solidarnie w duchu miłości jesteśmy w stanie sobie poradzić!

Jeśli chodzi o nauczanie religii:

• Wszelkie informacje o tematach lekcji, zadaniach i ćwiczeniach umieszczane będą na stronie szkoły w odpowiednich zakładkach.
  • Realizowana będzie podstawa programowa a mówiąc prościej realizować będziemy kolejne tematy z podręczników (klasy starsze mają bardzo przejrzyście opisaną każdą jednostkę lekcyjną w podręcznikach a młodsze głównie oparte lekcje na ćwiczeniach z krótkim opisem) mamy świadomość ilości materiałów jakie dzieci będą musiały przerobić z różnych przedmiotów dlatego postaramy się żeby było z religii minimum.
  • Nauka w szkole to nie tylko wiedza, ale także wychowanie! Katecheza ma też spełniać takie zadanie. Dlatego bardzo prosimy skoro pozostajemy w domu, nie możemy pójść do szkoły do kościoła to niech nasze domy staną się kościołami domowymi. Prosimy żeby zwłaszcza w czasie zagrożenia chorobą nie brakło nadziei podpieranej modlitwą! Zachęcamy do wspólnej Eucharystii niedzielnej przed TV, piątkowej Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali a o 20.30 modlitwie różańcowej. Niech te formy nie tylko uczą treści ale i postawy jedności, solidarności i miłości a nade wszystko wiary w odwrócenie epidemii.
  • KLASY III przygotowujące się do pierwszej Komunii powtarzają Mały Katechizm i uczą się o spowiedzi a także samej formuły spowiedzi.
  • KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA zachęcamy wieczorami do poczytania NOTATNIKA BIERZMOWANIA, zwłaszcza pytań i odpowiedzi umieszczonych z tyłu tego notatnika.

24 mar 2020   Komentarze (0)