lipiec 2019- archiwa

Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium w Cmolasie

Cudowny Obraz Przemienienia Pańskiego - Sanktuarium w Cmolasie

W ramach Uroczystości ku czci Przemienienia Pańskiego w Cmolasie w sobotę (3 VIII) udajemy się w Pieszej Parafialnej Pielgrzymce do Sanktuarium na Mszę św. w intencji małżeństw przeżywających srebrne i złote jubileusze oraz ich rodzin.

Wyjście o 9.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież i dzieci, starszym lub chorym prosimy pomóc w dojeździe – niechaj ten trud pielgrzymowania będzie dziękczynieniem Panu Jezusowi za Jego błogosławieństwo i opiekę nad naszą parafią, prosimy również o szczęśliwe zebranie plonów ziemi. Na tegoroczną pielgrzymkę w duchu dziękczynienia zapraszamy również młodzież, która w tym roku przyjęła Sakrament Bierzmowania. Powrót we własnym zakresie.

Dokładny plan całego Odpustu  (PDF)

31 lip 2019   Komentarze (0)

Odpust parafialny ku czci św. Anny

Św. Anna z kościoła w Trzęsówce

W przyszłą niedzielę (28 VII) odpust parafialny ku czci św. Anny.

Uroczystą sumę o godz. 11.00 odprawi Ks. Michał Bator – Kustosz Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie.

Pozostałe Msze św. o 7.00 i 9.00. Nie będzie Mszy św. po południu o 15.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Przed odpustem prosimy o przygotowanie feretronów, obrazów. Strażaków z Trzęsówki i Jagodnika prosimy o wystawienie pocztów sztandarowych i asysty do baldachimu. Dziewczynki prosimy o sypanie kwiatów podczas procesji, a chłopców do dzwonienia. Dzieci z klasy trzeciej i czwartej niosą podczas procesji figurę Świętego Jana Pawła II. Spowiedź przed odpustem codziennie od 18.30.

21 lip 2019   Komentarze (0)