luty 2015- archiwa

Wielki Post

Trzęsówka - Wielki Post

W środę (18 II) – Środa Popielcowa – Msze św. rano o 10:00 i wieczorem o 17:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły: jakościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ilościowy tzn. spożywamy najwyżej trzy posiłki – w tym jeden do syta.

Rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przygotowujemy się przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego do Świąt Wielkanocnych. Bierzmy chętnie udział w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej jak Droga Krzyżowa w piątki o 17:00 i Gorzkie Żale w niedziele o 15:00, po nabożeństwie Msza św. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny. W niedzielę Droga Krzyżowa dla dzieci po Mszy św. o godz. 9:00.

14 lut 2015   Komentarze (0)

XXIII Światowy Dzień Chorego

W środę (11 lutego) wspomnienie NMP z Lourdes. W tym dniu obchodzimy w Kościele XXIII Światowy Dzień Chorego.

W naszej parafii Nabożeństwo dla Chorych o 10:00, od 9:30 spowiedź.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chorych, a rodziny prosimy o przywiezienie swoich najbliższych i sąsiadów.

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na XXIII Światowy Dzień Chorego >>

7 lut 2015   Komentarze (0)