czerwiec 2012- archiwa

Zakończenie roku szkolnego

W piątek (29 VI) Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła – Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 9:00 i wieczorem o 18:00.

Spowiedź na zakończenie roku: środa – szkoła podstawowa, czwartek – gimnazjum i szkoły średnie.

24 cze 2012   Komentarze (0)

Wizytacja kanoniczna

Wizytacja kanoniczna - Trzęsówka (13.06.2012)

Plan wizytacji kanonicznej w Parafii św. Anny w Trzęsówce
13.06.2012 r.  (w oktawie Bożego Ciała)

1. 9:00 – procesyjne powitanie Ks. Biskupa Rzeszowskiego Kazimierza Górnego w bramie kościoła (woda święcona, krzyż do ucałowania) wejście do kościoła (pieśń):
• Ks. Proboszcz (teksty z Agendy str. 245)
• Pieśń ku czci św. Anny
• Ks. Biskup – oracja ze św. Anny
• Powitanie (dzieci i dorośli), Proboszcz – rys parafii.

2. Msza św. (obecni parafianie z Ostrów Baranowskich i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ostrowach Baranowskich (klasy 0-III).

3. Po Mszy św. krótkie spotkanie z dziećmi i nauczycielami w Szkole Podstawowej.

4. 10:45 – Spotkanie w Szkole Podstawowej w Jagodniku klasy 0-III. (przedstawienie, następnie spotkanie Ks. Bpa z nauczycielami przy ciastku).

5. 11:45 – Odwiedziny chorego.

6. 12:15 – Spotkanie w Zespole Szkół w Trzęsówce (klasy 0-VI i I-III Gimnazjum), Przedstawienie młodzieży z klas gimnazjalnych. Spotkanie Ks. Bpa z nauczycielami przy ciastku i kawie.

7. Obiad na plebanii.

8. Po obiedzie spotkanie z Ks. Bpa z Ks. Prałatem i Ks. Wikariuszem.

9. 16:00 – Spotkania z grupami (na powitanie śpiewamy „Bądź pozdrowiony Gościu nasz”):
• Dzieci z Koła Misyjnego
• Ministranci
• Młodzież z KSM Piosenka KSM
• Caritas
• Akcja Katolicka i Chór
• Róże Różańcowe
• Rada Parafialna

10. Przemówienie Ks. Biskupa (pieśń – Chór).

11. Przejście procesyjne na cmentarz i poświęcenie odremontowanej kaplicy, powrót do kościoła.
Pieśni: Dzieci, KSM, Schola, Chór.

12. Ks. Biskup i księża koncelebransi przygotowują się w zakrystii do Mszy św.

13. 17:30 – Pieśń na wejście „O Stworzycielu Duchu przyjdź”:
• Rozpoczęcie Mszy św. (po pozdrowieniu – rodzice proszą o udzielenie Sakramentu Bierzmowania ich dzieciom)
• Proboszcz – rys parafii.

14. Dalsza część Mszy św.

15. Bierzmowanie wg rytuału: „Obrzędy Bierzmowania” (str. 29-35).

16. Po modlitwie po Komunii – podziękowania:
• Dzieci I Komunijne
• Młodzież bierzmowana.

17. Podsumowanie Ks. Biskupa.

18. Procesja Eucharystyczna.

19. 19:30 – Kolacja i spotkanie z Księżmi Dekanatu kolbuszowskiego.

10 cze 2012   Komentarze (0)

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Boże Ciało - procesja w Trzęsówce

7VI – we czwartek, wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.
Msze św. o 7:00, 11:00 i 15:00 – nie będzie Mszy św. o 9:00.
Uroczysta suma o 11:00, po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy.

Prosimy o przygotowanie feretronów i figur na procesje. Prosimy dzieci do sypania kwiatów, dzieci z I Komunii będą niosły figurę Błogosławionego Jana Pawła II, którą ufundowali ich Rodzice. Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Trzęsówki i Jagodnika prosimy o asystę podczas procesji i o wystawienie pocztów sztandarowych oraz jak co roku, prosimy o pomoc w czasie oktawy.

Do przygotowania jednego ołtarza jak w latach ubiegłych prosimy po 10 numerów mieszkańców z Góry Kosowskiej i Ługnicy. W tym roku ze względu na wizytację idziemy w procesji w kierunku Cmolasu. Ponieważ przystrojoną drogę pozostawimy do poniedziałku 11VI.

Kolejność ołtarzy:

• przy Kapliczce u Rodziny Hałdasiów
• koło Krzyża na polu Cieślów
• przy domu Pana Janusza Bujaka
• przy krzyżu na placu kościelnym

Równocześnie prosimy, aby drogę przystroić wspólnie z tymi, którzy mają przy drodze pola. Paliki i dekoracje są w kościele.

Od piątku oktawa Bożego Ciała – serdecznie zapraszamy wszystkich na codzienne procesje. W niedzielę procesja po sumie.

3 cze 2012   Komentarze (0)