Losowy obrazek... odśwież, a zobaczysz inny!

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

W czwartek (15 VI) wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o 7.00, 11.00 i 15.00 – nie będzie Mszy św. o 9.00. Uroczysta suma o 11.00, po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy.

Prosimy o przygotowanie feretronów i figur na procesje. Prosimy dzieci do sypania kwiatów, i dzieci po I Komunii. Prosimy, aby figurę świętego Jana Pawła II na procesję wzięli Bierzmowani w tym roku i kandydaci z klasy II Gimnazjum. Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Trzęsówki i Jagodnika prosimy o asystę podczas procesji i wystawienie pocztów sztandarowych, oraz jak co roku prosimy o pomoc w czasie oktawy. Mieszkańców Ługnicy prosimy, aby przygotowali trzy ołtarze, a Jagodnik czwarty przy krzyżu. Ze względu na mieszkańców Ługnicy , aby mieli bliżej w tym roku idziemy w stronę Koczubaja.

Kolejność ołtarzy:

• 1. przy kapliczce św. Jana (Ługnica)
• 2. na krzyżówce koło Piłatów (Ługnica)
• 3. na krzyżówce koło Woźniaków (Ługnica)
• 4. przy krzyżu przed kościołem (Jagodnik pierwsze numery).

Równocześnie prosimy, aby mieszkający przy trasie procesji pomogli przystroić drogę. Paliki i podstawy plansz są w kościele, prosimy nie dawać zbyt dużo palików (tylko tak, aby zaznaczyć trasę procesji). Od piątku oktawa Bożego Ciała – serdecznie zapraszamy wszystkich na codzienne procesje. W niedzielę procesja po sumie.

OSTROWY BARANOWSKIE

Msza św. o 9.00, a po niej procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, oraz feretronów i figur. Prosimy również dzieci pierwszokomunijne i młodsze do sypania kwiatów. Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej prosimy o asystę podczas procesji i o wystawienie pocztu sztandarowego. W piątek i sobotę oktawa o 17.00.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Zmień to i dodaj własny.

Zaloguj się, by móc komentować.