Losowy obrazek... odśwież, a zobaczysz inny!

Wielki Post 2014

Trzęsówka - Wielki Post

W środę (5 III) – Środa Popielcowa – Msze św. rano o 10:00 i wieczorem o 17:00.

W tym dniu obowiązuje post ścisły: jakościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ilościowy tzn. spożywamy najwyżej trzy posiłki – w tym jeden do syta.

Rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przygotowujemy się przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego do Świąt Wielkanocnych.

Bierzmy chętnie udział w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej jak Droga Krzyżowa – w piątki o 17:00 i Gorzkie Żale w niedziele o 15:00, po nabożeństwie Msza św. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny. W niedzielę Droga Krzyżowa dla dzieci po Mszy św. o godz. 9:00. Kazania pasyjne w tym roku wygłosi ks. Julian Wybraniec – wikariusz z parafii św. Brata Alberta z Kolbuszowej – serdecznie zapraszamy.

Rekolekcje wielkopostne będą w naszej parafii od 6 do 9 kwietnia.

Abp Wiktor Skworc i Dyrektor Sekcji Polskiej „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” zachęcają do ofiarowania postu ścisłego w Środę Popielcową 5 marca w intencji pokoju i ustania prześladowań w Afryce Środkowej i na całym świecie.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Zmień to i dodaj własny.

Zaloguj się, by móc komentować.