Losowy obrazek... odśwież, a zobaczysz inny!

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Boże Ciało - procesja w Trzęsówce

7VI – we czwartek, wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.
Msze św. o 7:00, 11:00 i 15:00 – nie będzie Mszy św. o 9:00.
Uroczysta suma o 11:00, po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy.

Prosimy o przygotowanie feretronów i figur na procesje. Prosimy dzieci do sypania kwiatów, dzieci z I Komunii będą niosły figurę Błogosławionego Jana Pawła II, którą ufundowali ich Rodzice. Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Trzęsówki i Jagodnika prosimy o asystę podczas procesji i o wystawienie pocztów sztandarowych oraz jak co roku, prosimy o pomoc w czasie oktawy.

Do przygotowania jednego ołtarza jak w latach ubiegłych prosimy po 10 numerów mieszkańców z Góry Kosowskiej i Ługnicy. W tym roku ze względu na wizytację idziemy w procesji w kierunku Cmolasu. Ponieważ przystrojoną drogę pozostawimy do poniedziałku 11VI.

Kolejność ołtarzy:

• przy Kapliczce u Rodziny Hałdasiów
• koło Krzyża na polu Cieślów
• przy domu Pana Janusza Bujaka
• przy krzyżu na placu kościelnym

Równocześnie prosimy, aby drogę przystroić wspólnie z tymi, którzy mają przy drodze pola. Paliki i dekoracje są w kościele.

Od piątku oktawa Bożego Ciała – serdecznie zapraszamy wszystkich na codzienne procesje. W niedzielę procesja po sumie.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Zmień to i dodaj własny.

Zaloguj się, by móc komentować.