maj 2018- archiwa

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

W czwartek (31 V) wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

Msze św. o 7.00, 11.00 i 15.00 – nie będzie Mszy św. o 9.00. Uroczysta suma  o 11.00, po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie feretronów i figur na procesje. Prosimy dzieci do sypania kwiatów i dzieci po I Komunii. Prosimy, aby figurę świętego Jana Pawła II na procesję wzięli Bierzmowani w tym roku i kandydaci z klasy II Gimnazjum. Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Trzęsówki i Jagodnika prosimy o asystę podczas procesji i  wystawienie pocztów sztandarowych, oraz jak co roku prosimy o pomoc w czasie oktawy. W tym roku idziemy w procesji do kapliczki Ojca Pio. Do przygotowania jednego ołtarza jak w latach ubiegłych prosimy po 10 numerów. Ołtarze przygotują mieszkańcy Jagodnika, a jeśli braknie to pierwsze Rodziny z Końca Trzęsówki.

Kolejność ołtarzy:

• przy domu Agaty i Piotra Oleniacz
  • koło kapliczki św. Ojca Pio
  • przy domu Barbary i Wiesława Kościelnego
  • przy domu Stanisława Magdy.

Równocześnie prosimy, aby mieszkający przy trasie procesji pomogli przystroić drogę. Paliki i podstawy plansz są w kościele, prosimy nie dawać zbyt dużo palików (tylko tak, aby zaznaczyć trasę procesji). Od piątku oktawa Bożego Ciała – serdecznie zapraszamy wszystkich na codzienne procesje. W niedzielę procesja po sumie.

OSTROWY BARANOWSKIE

Msza św. o 9.00, a po niej procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, oraz feretronów i figur. Prosimy również dzieci pierwszokomunijne i młodsze do sypania kwiatów. Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej prosimy o asystę podczas procesji i o wystawienie pocztu sztandarowego. W piątek i sobotę oktawa o 17.00.

27 maj 2018   Komentarze (0)

Pierwsza Komunia Święta

W następną niedzielę (13 maja) – Dzieci z Trzęsówki i Jagodnika przyjmą po raz pierwszy Komunię Świętą na Mszy św. o godz. 11.00.

Msze św. w tym dniu będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i po Majówce o godz. 15.00. Spowiedź dla Dzieci i ich Rodzin będzie w sobotę od 16.00.

6 maj 2018   Komentarze (0)