marzec 2011- archiwa

Wybierz życie!

W niedzielę 27III będziemy zbierali podpisy do sejmu o zmianę ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Chętni do podpisu proszeni będą o podanie nr PESEL.

Oficjalna strona inicjatywy ustawodawczej >>

20 mar 2011   Komentarze (0)

Wielki Post 2011

We środę (9III) – Środa Popielcowa – Msze św. rano o 9:00 i wieczorem o 17:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły – jakościowy czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ilościowy tzn. spożywamy najwyżej trzy posiłki – w tym jeden do syta.

Rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przygotowujemy się przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego do Świąt Wielkanocnych.

Bierzmy chętnie udział w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej jak: Droga Krzyżowa – w piątki o 17:00 18:00 i Gorzkie Żale – w niedziele o 15:00, po nabożeństwie Msza św. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny. W niedziele Droga Krzyżowa dla dzieci po Mszy św. o godz. 9:00.

6 mar 2011   Komentarze (0)

Bierzmowanie dla III klasy będzie we czwartek (10III) w Cmolasie o godz. 17:00.

Przychodzimy ze świadkiem na 16:30 i przynosimy ze sobą świadectwo Bierzmowania z czytelnie wypisanym imieniem oraz przyrzeczenie  abstynencji. Prosimy, aby wszyscy kandydaci i świadkowie przystąpili do Komunii św. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św.

6 mar 2011   Komentarze (0)